Młodziczki SPR Łukovia Łuków wygrały turniej w Lubiczu.

Młodziczki  SPR Łukovia Łuków wygrały turniej w Lubiczu.

W dniach 23-25.11 młodziczki SPR Łukovia Łuków uczestniczyły w V Andrzejkowym Ogólnopolskim Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt, który odbywał się w Lubiczu (k.Torunia).
W turnieju wystartowało 17 drużyn, które rywalizowały w 2 kategoriach wiekowych, młodziczek i dzieci.

 

Zawodniczki spisały się świetnie i wygrały turniej. W meczu finałowym drużyna SPR Łukovia  Łuków pokonała UKS Wambresia Worwo Wąbrzeźno 14:6. Najlepszą zawodniczką turnieju uznana została Monika Roguska, do "siódemki" wybrano Oliwię Jędrzejewską, a wyróżnienie od trenera otrzymała Daria Antoniak. Trenerami drużyny młodziczek są: Ewa Czerkas i Leszek Kędzierski. W meczu półfinałowym dziewczyny pokonały zespół gospodarzy - Drwęca Novar Lubicz 17:12. W finale zmierzyły się ponownie z zespołem z Wąbrzeźna, który w drugim półfinale pokonał zespół MKS Sambor Tczew.
O sile zespołu z Wąbrzeźna może świadczyć to, że w ubiegłorocznych Mistrzostwa Polski w kategorii młodziczek drużyna zajęła 9 miejsce, natomiast drużyna gospodarzy Drwęca Novar Lubicz zajęła 4 miejsce.

Zespół SPR Łukovia Łuków wystąpił w następującym składzie: Daria Antoniak - Justyna Włodarczyk, Oliwia Jędrzejewska, Dominika Wierzbicka, Iza Zachoszcz, Natalia Kąkol, Monika Roguska, Ewelina Różycka, Natalia Szczygielska, Katarzyna Nowak, Patrycja Kucińska.

 

W grach eliminacyjnych w swojej grupie zanotowały następującej wyniki:
SPR Łukovia Łuków - UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie 23:12
SPR Łukovia Łuków - UKS Wambresia Worwo Wąbrzeźno - 13:13
SPR Łukovia Łuków - KU AZS Koszalin 21:8
SPR Łukovia Łuków - Varsovia Warszawa 17:15

Powrót