Trwa budowa III-go etapu obwodnicy miasta Łuków

Trwają intensywne prace drogowe na rozpoczętej w czerwcu br. budowie III-go etapu tzw. małej obwodnicy Łukowa. Termin zakończenia robót planowany na koniec sierpnia nie wydaje się być zagrożony. Celem projektu było stworzenie wygodnego połączenia drogi krajowej nr 63 z drogą wojewódzką nr 807 ul. Świderska oraz z ciągiem istniejącej obwodnicy, aż do stacji węzła kolejowego Transeuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T w Łukowie. Planuje się, że nową trasą pojadą  ciężkie pojazdy TIR, z ominięciem zatłoczonego centrum miasta. Realizacja tej inwestycji przyniesie wymierne korzyści ekonomiczne i środowiskowe. Radykalnemu zmniejszeniu ulegnie emisja spalin i hałasu, oraz czas przejazdu.

Inwestycja zostanie dofinansowana ze środków unijnych. Wartość całego projektu  wyniesie nieco ponad 11 mln. zł., w tym wartość dofinansowania z funduszy europejskich ponad 6,3 mln. zł.