Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno – Sportowe LZS w Krzywdzie

W ubiegłą niedzielę 29 lipca na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krzywdzie odbyły się XIX Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno – Sportowe LZS. Do sportowej rywalizacji przystąpiło ponad 1200 osób, które reprezentowały 34 gminy oraz 15 powiatów województwa lubelskiego. Po części oficjalnej, którą rozpoczął Wójt Gminy Krzywda Jerzy Kędra, rozpoczęto sportowe zmagania. Rozegrano konkurencje drużynowe i indywidualne takie jak: piłka nożna, piłka siatkowa kobiet i mężczyzn, koszykówka, czwórbój władz samorządowych, trójbój kobiet, konkurs siłacza, rzut lotką do tarczy i zawody sportowo – pożarnicze młodzieżowych drużyn OSP. Sędzią głównym zawodów był Zbigniew Radziejczuk.

Podczas imprezy zostały wręczone medale z okolicznościowymi dyplomami dla działaczy LZS.

Medale Województwa Lubelskiego otrzymali: prezes LZS Armaty Stoczek Łukowski Wiesław Gajowniczek, wójt gminy Krzywda Jerzy Kędra, wójt gminy Stoczek Łukowski Marek Czub, przewodniczący Rady Powiatowej LZS w Łukowie Henryk Tymosz, sołtys wsi Zabiele Danuta Rosa, członek Rady Powiatowej LZS w Łukowie Grzegorz Czerniec i trener LKS Unia Krzywda Zbigniew Lamek.

Medalami Niepodległości uhonorowani zostali: wiceprezes LZS Armaty Stoczek Łukowski Mariusz Kachniarz, sołtys wsi Kienkówka Ewa Basek, działacz LZS Mariola Gasek, działacz LZS Agnieszka Gajowniczek, sołtys wsi Wólka Różańska Kalina Osiak, radna gminy Stoczek Łukowski Dorota Traczyk, sołtys wsi Błażejki Sławomir Kusio, sołtys wsi Nowe Kobiałki Stanisław Świeczak, działacz LZS Agata Olczak oraz redaktor sportowy Mirosław Buczek.

Głównym organizatorem Igrzysk było Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Lublinie. Współorganizatorami: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Starostwo Powiatowe w Łukowie, Gmina Krzywda, WORD Biała Podlaska oraz OSP Krzywda. Imprezie patronował Marszałek Województwa Lubelskiego.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII