Bezpłatne badania mammograficzne

Bezpłatne badania mammograficzne

Informujemy, że 21 września 2018 przy Urzędzie Gminy, Wola Mysłowska 57, 24 września 2018 przy Domu Strażaka, Krzywda 50 oraz 25 września 2018 na skwerze, przy kwiaciarni, ul. Zdanowskiego w Łukowie odbędą się bezpłatne badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej (mammobusie).

Badanie jest bezpłatne - refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Można się na nie zgłosić w dowolnej miejscowości niezależnie od miejsca zamieszkania.

Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:

  w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu

  lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach ( dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2 )

 

Organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlatego prosimy o przyniesienie na badanie zdjęć/płyt z poprzednich mammografii.

 

 

 

/Ulotka/

/Ulotka/

 

 

Powrót