Wernisaż wystawy ,,Polak to brzmi dumnie” w Muzeum Regionalnym w Łukowie

W dniu 11 maja 2018 r. w gmachu Muzeum Regionalnego w Łukowie miał miejsce wernisaż wystawy pt. ,,Polak to brzmi dumnie". Na wystawie zaprezentowane zostały prace uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starych Kobiałkach oraz artystki i zarazem opiekunki uczniów – p. Aliny Pięta odnoszące się do przypadającego w tym roku jubileuszu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ekspozycji towarzyszyła prezentacja twórczości literackiej oraz występy wokalne uczniów z tej szkoły. Wystawę będzie można oglądać przez najbliższe dwa tygodnie.

Dyrekcja i pracownicy Muzeum Regionalnego w Łukowie składają serdeczne podziękowania na ręce dyrektora Szkoły Podstawowej w Starych Kobiałkach Pana Krzysztofa Czuba oraz Pani Aliny Pięta za przekazanie wszystkim uczestnikom tego wydarzenia wartości patriotycznych, a także za przybliżenie sylwetek ważnych dla historii Polski postaci związanych z walką o niepodległość.