"Dzień konia w Sienkiewiczówce"

Blisko 3 tys. złotych zebrało Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej podczas akcji charytatywnej "Dzień Konia w Sienkiewiczówce" połączonej ze sprzedażą cegiełek na zakup pamiątek po pisarzu do zbiorów muzeum. 6 maja miłośnicy koni oraz członkowie grup rekonstrukcji historycznej pracowali za darmo by wspomóc działania muzeum w powiększeniu zbiorów. Muzeum zabiega bowiem o wykupienie z rąk prywatnych szeregu rękopisów Noblisty (m.in "Listy z Afryki") a także osobistych pamiątek po pisarzu i jego rodzinie.

 

Podczas Dnia Konia w Sienkiewiczówce uczestnicy mogli zobaczyć niemal kaskaderskie popisy Artura Brzozowskiego kawaleryjskiego wicemistrza Polski z 2016 roku, zwycięzcy trzech memoriałów o szable majora Jaworskiego oraz międzynarodowych zawodów kawaleryjskich w Gothe (Niemcy), a także Radosława Skowrona, inicjatora przedsięwzięcia w "Sienkiewiczówce".

 

Organizatorami Dnia Konia w Sienkiewiczówce byli: Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, Stajnia "Elear" Radosław Skowron i przyjaciele oraz Powiat Łukowski.

Powrót