Stypendia dla łukowskich sztangistów


Stypendia dla łukowskich sztangistów

Stypendia dla łukowskich sztangistów

Jak co roku Zarząd Województwa Lubelskiego wyróżnił najlepszych sportowców województwa lubelskiego wręczając im stypendia sportowe. Uroczysta gala odbyła się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym połączona z Dniem Olimpijczyka 2018.

Pośród 327 sportowców znalazło się aż czterech sztangistów łukowskich Orląt - mistrzowie Polski, Patryk Czerwonogrodzki, Marcin Izdebski oraz Bartosz Boncik. Czwartym był Łukasz Boncik, trzeci wśród juniorów w Polsce, który odczytał Apel Olimpijski, co jest bardzo dużym wyróżnieniem, także dla dyscypliny i pracy sekcji.

Celem realizowanego przez Województwo Lubelskie programu stypendialnego dla sportowców z terenu województwa lubelskiego jest udzielenie wsparcia finansowego szczególnie młodym i perspektywicznym sportowcom uprawiającym sporty i konkurencje olimpijskie oraz paraolimpijskie w początkowych latach ich sportowej kariery.

Głównym kryterium warunkującym przyznanie stypendium jest osiągnięty wynik sportowy, tj. zdobyte miejsca medalowe w Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Polski w kategoriach wiekowych sportu młodzieżowego tj. młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych (kadetów) oraz seniorów (do 27 lat, pod warunkiem członkostwa w kadrze narodowej seniorów, potwierdzone odpowiednim zaświadczeniem polskiego związku sportowego), a także uprawianie sportu olimpijskiego lub paraolimpijskiego."

Powrót