Stypendia dla łukowskich sztangistów

Stypendia dla łukowskich sztangistów

Jak co roku Zarząd Województwa Lubelskiego wyróżnił najlepszych sportowców województwa lubelskiego wręczając im stypendia sportowe. Uroczysta gala odbyła się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym połączona z Dniem Olimpijczyka 2018.

Pośród 327 sportowców znalazło się aż czterech sztangistów łukowskich Orląt - mistrzowie Polski, Patryk Czerwonogrodzki, Marcin Izdebski oraz Bartosz Boncik. Czwartym był Łukasz Boncik, trzeci wśród juniorów w Polsce, który odczytał Apel Olimpijski, co jest bardzo dużym wyróżnieniem, także dla dyscypliny i pracy sekcji.

Celem realizowanego przez Województwo Lubelskie programu stypendialnego dla sportowców z terenu województwa lubelskiego jest udzielenie wsparcia finansowego szczególnie młodym i perspektywicznym sportowcom uprawiającym sporty i konkurencje olimpijskie oraz paraolimpijskie w początkowych latach ich sportowej kariery.

Głównym kryterium warunkującym przyznanie stypendium jest osiągnięty wynik sportowy, tj. zdobyte miejsca medalowe w Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Polski w kategoriach wiekowych sportu młodzieżowego tj. młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych (kadetów) oraz seniorów (do 27 lat, pod warunkiem członkostwa w kadrze narodowej seniorów, potwierdzone odpowiednim zaświadczeniem polskiego związku sportowego), a także uprawianie sportu olimpijskiego lub paraolimpijskiego."

Powrót