Dziedzictwo Ziemi Łukowskiej na 100-lecie Niepodległości Polski

W związku z realizacją Umowy w sprawie promocji Powiatu Łukowskiego przez Telewizję Polską S.A. Oddział Lublin  w formie reportaży w ramach cyklu „Dziedzictwo Ziemi Łukowskiej na 100-lecie Niepodległości Polski” w dniach 12-13.04.2018 rozpoczęły się nagrania do trzech odcinków pt. Walka o polską szkołę - zakony na Ziemi Łukowskiej, Powstanie Listopadowe - postać  Gen.Dwernickiego oraz Karola  Levittoux, Powstanie Styczniowe - postać Ks.Gen.St. Brzóski oraz adiutanta Wilczyńskiego. Realizowany przez Powiat Łukowski cykl reportaży będzie przedstawiał ważne  postacie i wydarzenia z historii Ziemi Łukowskiej, które wpisują się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Cykl ma formę zamkniętego ponad godzinnego dokumentu podzielonego na 13-minutowe programy. W każdej części treść zaprezentują uprzednio wybrani rozmówcy. Dopełnieniem ich narracji będą komentarze lektora. W warstwie wizualnej poza zdjęciami wykonanymi w trakcie realizacji pojawią się materiały archiwalne TVP3 Lublin, materiały promocyjne i ikonografia, pochodzące  z Powiatu Łukowskiego. Premierowy pokaz pierwszego odcinka na  antenie TVP3 Lublin zaplanowano na dzień Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja.

Zaprasamy do obejrzenia GALERII