Podsumowanie obchodów Dnia Myśli Braterskiej

Podsumowanie obchodów Dnia Myśli Braterskiej

Co roku w dniu 22 lutego przypada święto wszystkich skautów na świecie, czyli Dzień Myśli Braterskiej. To rocznica urodzin twórców ruchu – Olave i Roberta Baden-Powellów, która dla harcerzy staje się okazją do uroczystych zbiórek, składania życzeń, wymiany serdeczności. W ostatnich dwóch tygodniach w Hufcu ZHP Łuków zorganizowano szereg przedsięwzięć.

 

 

 

 

 

W dniu 17 lutego 2018 r. w starej auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie można było wziąć udział w kolejnym koncercie „Ciepłe i Puchate XIV”. Na scenie wystąpili druhowie i druhny z Łukowa, Ryżek i Stoczka Łukowskiego, którzy wykonali wiele szlagierów piosenki harcerskiej, turystycznej, poezji śpiewanej. Przedsięwzięcie w szczególny sposób poświęcono twórczości Zbigniewa Herberta, którego wiersze urozmaiciły program. Koordynatorką projektu była Aleksandra Suchodolska. Podobne spotkania odbyły się także w Radzyniu Podlaskim i Białej Podlaskiej.

 

W dniu 24 lutego 2018 r. harcerze z Hufca ZHP Łuków współorganizowali ogólnopolską Galę Dnia Myśli Braterskiej, która została zorganizowana w Lublinie przez Komendę Chorągwi Lubelskiej ZHP z hm. Tomaszem Sychem na czele. Podczas imprezy podsumowano plebiscyt instruktorski „Niezwyczajni 2017” – wśród nagrodzonych znalazła się pwd. Agnieszka Romańczyk – drużynowa 5. Łukowskiej Grunwaldzkiej Drużyny Wędrowniczej im. Fryderyka Koziarza.

 

Dzień Myśli Braterskiej to także okazja do wielu wyróżnień, jakie zostały wręczone w ostatnich dniach. List Pochwalny Naczelniczki ZHP, hm. Anny Nowosad powędrował do wspominanej pwd. Agnieszki Romańczyk oraz pwd. Sylwii Staniszewskiej – drużynowej 11. Drużyny Harcerskiej „Harcerze z doliny Świdra” ze Stoczka Łukowskiego. Listy Pochwalne Komendanta Chorągwi Lubelskiej ZHP, hm. Tomasza Sycha otrzymali młodzi drużynowi: Anna Daniłko z 19. Bialskiej Gromady Zuchowej „Tęczowi Spryciarze” z Białej Podlaskiej, Michał Kasperuk z 20. Bialskiej Drużyny  Starszoharcerskiej „Sollers” z Białej Podlaskiej, Elżbieta Mirończuk z 13. Bialskiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej „Astus” im. ks. Edmunda Barbasiewicza z Białej Podlaskiej, Magdalena Łyczewska z 21. Drużyny Harcerskiej z Konstatynowa, Aleksandra Suchodolska z 3. Łukowskiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej im. Michała Kamińskiego, jr. z Łukowa. Ponadto uhonorowano przybocznych, zastępowych i funkcyjnych z Białej Podlaskiej, Radzynia Podlaskiego, Starych Kobiałek, czyli następujące osoby: Anna Hołownia, Weronika Konieczna, Zuzanna Misior, Karol Rosa, Aleksandra Stosio, Dominik Wołoszka, Aleksandra Zientara, Małgorzata Zientara, Paulina Piłat, Wiktoria Wiszniewska, Michalina Barabaniec, Klaudia Kościuk, Adrianna Dobrasiewicz oraz Joanna Tarasiuk.

Powrót