Wieczór Niepodległościowy z Powiatem Łukowskim na antenie TVP 3 Lublin

W dniu 9.11.2017 przedstawiciele Powiatu Łukowskiego uczestniczyli  w uroczystości  „Wieczór  Niepodległościowy ” realizowanej w formie audycji przez TVP3 Lublin. Powiat Łukowski był współorganizatorem wydarzenia.  Samorząd powiatowy reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego Tadeusz Brzozowski, Sekretarz Powiatu Jerzy Siwiec  oraz  Naczelnik Wydziału Promocji, Rozwoju i Polityki Społecznej Roman Bocian . W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele Miasta Łuków oraz mieszkańcy naszego powiatu.  W programie  zaplanowano pokaz filmu „Polski nie zniszczy nic na świecie. Historia chor. Antoniego Dołęgi” w reżyserii Bogny Bender-Motyki, który został nagrodzony na festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci  w Gdyni 2017r nagrodą im. Janusza Kurtyki oraz wyróżnieniem.  Autorzy filmu dotarli do miejsc, w których przez 36 lat miejscowa ludność  z terenu Powiatu Łukowskiego chroniła i wspierała chor. Antoniego Dołęgę . W dalszej części audycji  odbył się koncert „Cześć i chwała bohaterom” w wykonaniu zespołu Contra Mundum. Obok mocnych dźwięków ze sceny padły słowa dotyczące ważnych dla Polski okresów. W dniu Narodowego Święta Niepodległości w TVP 3 Lublin o godzinie 19.50  można było obejrzeć retransmisję z „Wieczoru  Niepodległościowego ”. Tego samego dnia o godzinie 18.00 został również wyemitowany film dokumentalny pt. „Dom Henryka” poświęcony Henrykowi Sienkiewiczowi, który miał prapremierę podczas Inauguracji Obchodów 50 lecia działalności Muzeum w Woli Okrzejskiej. Wieczór  Niepodległościowy  wpisuje się w obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W załączeniu GALERIA