Dni Kultury Żydowskiej w Łukowie

W dniach 16-17 października 2017 w Łukowie odbyły się Dni Kultury Żydowskiej. Pierwszego dnia w Łukowskim Ośrodku Kultury  zaplanowano między innymi  warsztaty tańca izraelskiego dla młodzieży, warsztaty kaligrafii hebrajskiej oraz opowieść o dawnym życiu Żydów Łukowskich oraz obecnym życiu ich potomków w Izraelu. Natomiast drugiego dnia odbyła się uroczystość  upamiętniająca 75 rocznicę Likwidacji Getta w Lesie Malcanowskim, a następnie inauguracja ohelu  cadyka Torenheim na cmentarzu żydowskim w Łukowie. Głównym organizatorem planowanego wydarzenia była Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie. Współorganizatorami byli Starostwo Powiatowe w Łukowie z Muzeum Regionalnym i Powiatowym Zespołem Oświatowym oraz Miasto Łuków z  Łukowskim Ośrodkiem Kultury.