Święto Miodów Ziemi Łukowskiej 2017

W niedzielę 6 sierpnia 2017 r. w Ławkach na terenie Nadleśnictwa Łuków odbyło się Święto Miodów Ziemi Łukowskiej 2017. Organizatorami tegorocznego Święta byli: Koło Pszczelarzy im. K. Lewickiego w Łukowie, władze samorządowe Powiatu Łukowskiego, Gminy Łuków, Miasta Łuków, Nadleśnictwo Łuków, Muzeum Regionalne w Łukowie, Łukowski Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie.  Święto pszczelarzy rozpoczęła Msza Święta, którą odprawiono w kościele w Gręzówce. Po mszy wszyscy spotkali się w Ławkach, na terenie należącym do Nadleśnictwa Łuków, gdzie złożono kwiaty przed pomnikiem Kazimierza Lewickiego – wynalazcy ula typu  warszawski zwykły. Otwarcia Święta Miodów dokonał prezes Koła Pszczelarzy im. Kazimierza Lewickiego w Łukowie Pan Grzegorz Świerczewski. Następnie głos zabrał Prezes Regionalnego Związku Pszczelarzy w Siedlcach oraz Wiceprezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Profesor Zbigniew Kołtowski. W imieniu parlamentarzystów głos zabrali: Poseł na Sejm RP Krzysztof Głuchowski oraz Senator RP Stanisław Gogacz. List  Marszałka Województwa Lubelskiego odczytał Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Pan Marek Kopeć. W imieniu przedstawicieli samorządów przemawiał Starosta Łukowski Janusz Kozioł. Na kiermaszu produktów pszczelarskich oraz sprzętu pszczelarskiego goście mogli kupić prawdziwy miód z wiejskiej pasieki, wyroby z wosku pszczelego oraz profesjonalny sprzęt pszczelarski. Uczestnicy święta mogli skorzystać z profilaktycznych pomiarów ciśnienia na stoiku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie.  Na scenie  zaprezentowały się lokalne zespoły ludowe: „Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca” działający przy Zespole Szkół w Gręzówce, „Jagódki” ze Żdżar, „Kumpele” z Gręzówki, Dziecięcy Zespół Regionalny „Kropelki Rosy” oraz „Niezapominajki” z Dminina. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy przygotowane przez Nadleśnictwo Łuków, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - Placówka terenowa Łuków, Muzeum Regionalne w Łukowie i Starostwo Powiatowe w Łukowie. Starostwa Powiatowe w Łukowie przeprowadziło konkursy ekologiczne wiedzy o pszczołach i pszczelarstwie. Nagrody ufundował Zarząd Powiatu Łukowskiego oraz Zakłady Mięsne Łmeat-Łuków.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII