73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Dnia 1 sierpnia 2017 r. od dźwięku syreny alarmowej rozpoczęły się w Łukowie  obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy Ziemi Łukowskiej  spotkali się w parku miejskim przy „Mówiącym kamieniu”, upamiętniającym uczestników Powstania Warszawskiego. Uczestnicy uroczystości  wspólne śpiewali powstańcze piosenki oraz złożyli kwiaty i zapalili znicze przed „Mówiącym kamieniem”. Hołd powstańcom oddali przedstawiciele władz miasta i powiatu, Muzeum Regionalnego, Biegacze Pomagacze, harcerze, motocykliści, organizatorzy oraz dzieci, które biorą teraz udział w wakacyjnych zajęciach w Łukowskim Ośrodku Kultury. W imieniu władz powiatu łukowskiego wiązankę złożył Sekretarz Powiatu – Jerzy Siwiec.

Po raz kolejny w obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego włączyli się też Biegacze Pomagacze z Fundacji Cegiełkowo Pasja i Pomoc. Biegali parkowymi alejkami przez 63 minuty, aby w ten sposób uczcić 63 dni Powstania Warszawskiego.

Podczas obchodów w parku miejskim można też było spróbować powstańczych potraw. Dania powstały z przepisów zamieszczonych w książce „Okupacja od kuchni”. Uczestnicy obchodów otrzymali gadżety patriotyczne przekazane przez Instytut Pamięci Narodowej. Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Łukowie zorganizowały wspólnie: Łukowski Ośrodek Kultury, Kino Łuków, Urząd Miasta, Towarzystwo Fruwającej Muchy, CWS oraz Biegacze Pomagacze - Fundacja Cegiełkowo Pasja i Pomoc.