Reportaż z Ziemi Łukowskiej w Radiu Lublin

W sobotę 15 lipca 2017 r. o godz. 11.00  na antenie Radia Lublin można było wysłuchać kolejnego programu z cyklu "Kalejdoskop regionalny" z Ziemi Łukowskiej. Do wsłuchania autorskiego reportażu i audycji zaprosiła redaktor Czesława Borowik. Tematem audycji był  reportaż  dotyczący unikatowej przyrody oraz miejsc pamięci na Ziemi Łukowskiej. Amonity w głębi ziemi, rezerwat Jata z prastarą florą, fauną i przeszłością, pamiątki z wojny polsko-bolszewickiej, opowieści o samotnych koniach ułanów września i wspomnienia zabranych do łagrów AK-owców, te wątki z dziejów Ziemi Łukowskiej znalazły się w pierwszej części dyptyku „Dziedzictwo”. W dźwiękowych obrazkach przybliżone zostaje to, co najsilniej przetrwało w zbiorowej pamięci mieszkańców Powiatu Łukowskiego. Gośćmi programu byli: Przewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego – Tadeusz Brzozowski, Starosta Łukowski – Janusz Kozioł, Naczelnik Wydziału Promocji, Rozwoju i Polityki Społecznej – Roman Bocian.

Zachęcamy do wysłuchania audycji. /TUTAJ/