Zawodnik ŁKS "Orlęta Łuków" mistrzem Polski

Zawodnik ŁKS

Zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich - Mazowsze 2017. Bartosz Boncik z sekcji podnoszenia ciężarów przy ŁKS "Orlęta Łuków" został po raz drugi mistrzem Polski, tym razem wśród juniorów do lat 17. Młodszy z braci Boncików wystartował w kat. do 69 kg i w rewelacyjny sposób zwyciężył zapewniając sobie tym udział w zgrupowaniu kadry narodowej w COS Zakopanem przed mistrzostwami Europy, które odbędą się w Kosowie. W zawodach wystartowało jeszcze dwóch reprezentantów z Łukowa. Jakub Sadło w kat. 77 kg, który zajął XIV miejsce, natomiast  Bartłomiej Bajora w najcięższej kategorii zajął wysokie VI miejsce. Zawodnicy z Województwa Lubelskiego wygrali klasyfikację województw, a Unia Hrubieszów zwyciężyła w zestawieniu klubów. W zawodach wystartowało 59 juniorek i 123 juniorów z 60 klubów z całej Polski.