Przygotowania łukowskiej sekcji kickboxing do Mistrzostw Europy

Krótką przerwę od treningu mieli w tym roku podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego z łukowskiej sekcji kickboxing KSW Łuków, którzy przygotowują się do udziału w Mistrzostwach Europy w kickboxingu. Już od następnego tygodnia po zakończeniu  roku szkolnego w Łukowie młodzi sportowcy rozpoczęli przygotowanie kondycyjno-sprawnościowe. W dniach 5-9 lipca 2017 r. w Gronowie k. Torunia sześcioro z nich wzięło udział w konsultacjach treningowych Kadry Narodowej Kadetów Polskiego Związku Kickboxingu w formułach pointfighting i light contact. W Gronowie trenowali: w formule pointfighting : Marta Pawlikowska, Amelia Wasilewska i Dorian Siekierzyński, a w  formule light contact: Natalia Zarzycka, Martyna Czerepińska i Bartosz Prusinowski. Był to pierwszy formalny etap przygotowań do Mistrzostw Europy które odbędą się w dniach od 2 do 9 września 2017 roku w Macedonii. W sierpniu odbędzie się drugie zgrupowanie po którym trenerzy kadry Agnieszka Turchan i Rafał Karcz podejmą decyzję kto z zawodników pracował najsolidniej, uzyskał najwyższą formę i zasługuje na powołanie do reprezentacji na mistrzostwa kontynentu. Z łukowskich fighterów dotychczas najlepszy wynik w Mistrzostwach Europy osiągnęła Anna Maksim, która w 2009 roku zdobyła złoty medal w formule light contact juniorów w kat. 70 kg. W 2017 roku przygotowania łukowskich zawodników powołanych do Kadry Narodowej wspierają władze samorządowe tj. Burmistrz Miasta Łuków, Wójt Gminy Łuków i Zarząd Powiatu Łukowskiego.