VI Półmaraton Tradycji w Lesie Gułowskim

W sobotę 1 lipca 2017 w Lesie Gułowskim odbył się VI Półmaraton Tradycji. Organizatorem imprezy była Gmina Adamów oraz Klub Biegacza V- Max Adamów oraz Dom Kultury- Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej oraz Lokalna Grupa Działania „Razem ku lepszej przyszłości”.  Wydarzenie rozgrywane było w miejscu o szczególnym znaczeniu historycznym dla regionu. Las Gułowski był miejscem ostatniej bitwy kampanii 1939r., szlaku prześladowanych przez władze carskie Unitów Podlaskich oraz potyczek w  Powstaniu Styczniowym. W tym godnym i malowniczym miejscu miłośnicy sportu mogli zmierzyć się w biegach na dystansach 21,0975 km i 5 km, a także w marszu Nordic Walking. W Półmaratonie Tradycji wzięło udział ponad 300 uczestników. Po podsumowaniu wydarzeń sportowych, wręczeniu nagród i pamiątkowych statuetek uczestnicy wzięli udział w imprezie integracyjnej w naturalnej scenerii Lasu Gułowskiego.

Źródło: Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej