50 lat działalności PKS w Łukowie S.A.

W dniu 19 maja 2017r.  odbędzie się uroczystość 50-lecia działalności PKS w Łukowie S.A. W programie zaplanowano między innymi  Mszę Świętą w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie, poświęcenie nowego turystycznego autokaru oraz część artystyczną. PKS w Łukowie działa nieprzerwanie od roku 1967. Od kilku lat trwa konsekwentna wymiana zużytego taboru. W 2016 roku zakupiono 14 autobusów, w tym dwa nowoczesne autokary turystyczne VDL Futura. Zakupiono nowoczesny wpłatomat do dyspozycji kierowców, nowy serwer IBM oraz sprzęt komputerowy , unowocześniono system finansowo – księgowy oraz   zmodernizowano oświetlenie zajezdni. Obecnie Spółka posiada 100 autobusów oraz zatrudnia 89 kierowców. Na  wielu autobusach można dostrzec grafiki promujące Powiat Łukowski. W bieżącym roku ozdobiono nowoczesnego autokaru motywami powieści "Krzyżacy" wzbogacając tym samym flotę Henryka Sienkiewicza, liczącą w chwili obecnej 8 autokarów różnej wielkości. Są to cztery busy: „Oleńka”, „Zagłoba”, „Bohun”, „Kmicic”, autobus 32-osobowy „Husarz” oraz 3 autokary 55 osobowe VDL: „W pustyni i w puszczy”, „Quo vadis” oraz „Krzyżacy”.PKS w Łukowie ma także korzystną ofertę dla klientów na swojej stacji paliw, okręgowej stacji kontroli pojazdów,  stacji obsługi pojazdów oraz myjni  samochodów ciężarowych i autobusów. Ponadto Spółka oferuje serwis klimatyzacji, wulkanizację oraz pomoc drogową przez całą dobę. PKS w Łukowie wychodzi także z bogatą ofertą reklamową na budynku PKS,  na dworcu w centrum Łukowa oraz na autobusach.