Marta Pawlikowska w czołówce światowego rankingu WAKO

Światowa organizacja kickboxingu WAKO (World Association of Kickboxing Organizations), której członkiem jest Polski Związek Kickboxingu, opublikowała aktualny ranking najlepszych zawodników we wszystkich kategoriach. W formule light contact w kategorii kadetów starszych do 42 kg na IV miejscu znalazła się jedyna przedstawicielka łukowskiego kickboxingu w rankingu- Marta Pawlikowska. Na pierwszym miejscu sklasyfikowano Nurhanę Fazic z Austrii, na drugim Paraskevi-Semeli Zarmakupi z Grecji, a na trzecim Isabellę Glater z Wielkiej Brytanii. Marta jest uczennicą II-ej klasy Gimnazjum Nr 2 w Łukowie,  reprezentuje KSW Łuków – klub działający w ramach  Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „ Nasz Region” przy OSiR w Łukowie. Punkty w klasyfikacji zdobyła w ubiegłym roku za brązowy medal w mistrzostwach świata i III miejsce w pucharze świata. Już niedługo będzie miała szansę na awans w rankingu, gdyż w dniach 21-23 kwietnia 2017 roku w austriackim Insbrucku wystartuje w zawodach o Puchar Świata „Austrian Classics”. W turnieju wystartuje także drugi podopieczny trenera Zenona Pawlikowskiego - Jakub Strzyżewski, który będzie walczył w kategorii seniorów w formule full contact. Jakub jest aktualnym wicemistrzem Młodzieżowych Mistrzostw Polski w tej formule, występ w Austrii będzie jego międzynarodowym debiutem. Wyjazd łukowskiej ekipy wspierany jest przez Burmistrza Miasta Łuków Pana Dariusza Szustka.