Warsztaty Wielkanocne w Muzeum Regionalnym w Łukowie

W Muzeum Regionalnym w Łukowie zakończyły się Warsztaty Wielkanocne. W tym roku na pewno zostanie pobity rekord ze względu na udział około dwóch tysięcy osób. Warsztaty Wielkanocne prowadziła p.Edyta Sak ze Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddział w Łukowie i jednocześnie pracownik muzeum. Uczestnicy warsztatów malowali  pisanki za pomocą techniki rytowniczej oraz batikowej (malowanie woskiem). Dodatkowo wszyscy uczestnicy warsztatów mieli okazję poznawać tradycje i obrzędy związane ze Świętami Wielkanocnymi, a także zwiedzić muzealne wystawy. Cykl spotkań rozpoczął się 13 marca, a zakończył się z powodu dużego zainteresowania w środę 12 kwietnia. Dla większych grup organizowane były również zajęcia wyjazdowe. W Muzeum Regionalnym gościli także uczniowie ze szkół spoza powiatu łukowskiego, min. z Brzozowicy oraz Zakrzewa (pow. Radzyń Podl.). Dyrekcja oraz pracownicy muzeum dziękują wszystkim uczestnikom za udział w Warsztatach Wielkanocnych oraz zapraszają na kolejne.