Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

Dnia 07 kwietnia 2017 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Łukowie odbyła się piąta edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej dla uczniów szkół gimnazjalnych „Face the Music”. Patronat Honorowy nad Konkursem objął Starosta Łukowski Janusz Kozioł, Patronat Medialny  - telewizja MagnesTV. Chęć udziału w zmaganiach muzycznych zgłosiło 9 szkół:

Gimnazjum w Wojcieszkowie,

Gimnazjum nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego w Łukowie,

Publiczne Gimnazjum im. Króla Władysława Jagiełły w Trzebieszowie,

Publiczne Gimnazjum w Dębowicy,

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie – Majoracie,

Zespół Szkół w Krynce,

Zespół Oświatowy w Jedlance

Zespół Szkół w Strzyżewie,

Zespół Oświatowy im. Armii Krajowej w Kisielsku,

Do eliminacji przystąpiło 19 uczestników, w tym: 7 solistów, 1 duet, jeden zespół wokalny i jeden zespół wokalno – instrumentalny.

Po prezentacji wszystkich utworów, jury w składzie:

• nauczyciel Szkoły Muzycznej, pani Eliza Kamola-Gajek,
  • instruktor merytoryczny Fabryki Piosenki ŁOK, pani Monika Sołtyszewska,
  • nauczyciel języka angielskiego w IV LO, pani Katarzyna Milewska,

przystąpiło do obrad, w wyniku których ustaliło następujący werdykt:

I miejsce         -           Natalia Wysocka       Gimnazjum nr 2 w Łukowie

II miejsce        -           Małgorzata Piszcz     Gimnazjum w Wojcieszkowie

III miejsce      -           zespół “Jagiellonki” Publiczne Gimnazjum im. Króla Władysława                                                                                 Jagiełły w Trzebieszowie

Nagrody rzeczowe ufundowali: pan Michał Warowny, właściciel Firmy Handlowej MW Warowny oraz Wydawnictwo Oxford University Press.

Konkurs odbył się dzięki zaangażowaniu nauczycieli języka angielskiego szkoły, p. Marzeny Miazek – Banach, p. Katarzyny Milewskiej, p. Wioletty Tomaszewskiej i p. Dymitra Pastucha.