Agnieszka Osial zdobyła Puchar Polski Juniorek w boksie

W dniach od 30 listopada do 2 grudnia br. w Grudziądzu odbywały  się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet w boksie. W trakcie trwania młodzieżowych bojów w ringu prezentowały swe umiejętności juniorki w IV Pucharze Polski Juniorek. W turnieju wystartowały trzy zawodniczki z  Lubelszczyzny.

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski walczyła Anna Maksim. Niestety już w ćwierćfinale trafiła na najlepszą w kraju zawodniczkę w tej kategorii wagowej Lidię Fidura z Cargo Gliwice. Przegrała  i z mistrzostw wróciła bez medalu. Znacznie lepiej wypadły  juniorki, które rywalizowały w  Pucharze Polski. W kategorii do 69 kg pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Osial, a Emilia Świderska była trzecia w kategorii do 64 kg. Wszystkie trzy zawodniczki są reprezentantkami ŁKS Orlęta Łuków i podopiecznymi trenera Zenona Pawlikowskiego. Emila Świderska należy do kadry wojewódzkiej, natomiast Agnieszka Osial ( wicemistrzyni MP z Torunia) należy do kadry narodowej kobiet w boksie i po tych  zawodach została powołana przez trenera Marka Węgierskiego na zgrupowanie w Cetniewie.