Wernisaż poplenerowej wystawy fotografii

W Urzędzie Gminy Łuków odbyła się niecodzienna uroczystość – wernisaż poplenerowej wystawy fotografii pn. „Tajemnicze bliskie nieznane”.  Zaprezentowane na niej fotografie są efektem pleneru fotograficznego, który odbył się w sierpniu bieżącego roku.

Wernisaż był także okazją do podsumowania spotkań historyczno – przyrodniczych dla uczniów ze szkół Gminy Łuków. Podczas wernisażu prezes Łukowskiego Stowarzyszenia Razem dla Przyszłości – pan Marek Król, zaprezentował zrealizowany w ubiegłym roku przez Stowarzyszenie projekt pn. „Ocalić od zapomnienia”. Polegał on na zebraniu ciekawych fotografii oraz relacji mieszkańców na temat wydarzeń z codziennego życia mieszkańców Gminy Łuków. Z materiałów nadesłanych przez uczestników Stowarzyszenie wydało książkę dokumentującą miejsca i wydarzenia, które niebawem mogą przejść do przeszłości.                  Na wernisaż przybyło wielu gości, wśród których byli Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie – pan Robert Jaśkiewicz, Radny Województwa Lubelskiego – pan Krzysztof Głuchowski, proboszcz parafii w Dąbiu – ks. Antoni Sulich, emerytowany Nadleśniczy Nadleśnictwa Łuków – pan Zbigniew Kozioł. Honorowy patronat nad uroczystością objęli Wójt Gminy Łuków – pan Mariusz Osiak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Łuków – pan Grzegorz Uss i Łukowskie Stowarzyszenie Razem dla Przyszłości.